Shporta

IMAC 21.5″, 8GB, 1TB HDD, Core i5 APPLE

173 600 LEK
Vizioni iMac nuk ka lëkundur kurrë: Shndërroni përvojën e desktopit duke kaluar ne një teknologji të fuqishme dhe të lehtë për t’u përdorur me një dizajn elegant, all-in-one.
SKU
201095
BRAND
Apple

DESIGN

COLOR
Silver

PROCESSOR DETAILS

PROCESSOR
Intel® Core™ i5
PROCESSOR FREQUENCY
2.3 GHz
PROCESSOR CORES
2 cores

MEMORY & STORAGE

RAM
8GB
RAM TYPE
DDR4
MEMORY
1TB HDD

DISPLAY

SCREEN SIZE
21.5"
DISPLAY TYPE
Retina 4K
DISPLAY RESOLUTION
4096 x 2304 pixels

GRAPHICS

GRAPHIC CARD
AMD Radeon™ Pro 555X 2GB

AUDIO

AUDIO DETAILS
Stereo speakers
Microphone
3.5 mm headphone jack

VIDEO & CAMERA

VIDEO
Thunderbolt 3 digital video output
CAMERA
FaceTime HD camera

PORTS & CONNECTIONS

DETAILS
(4) USB 3 ports (compatible with USB 2)
(2) Thunderbolt 3 (USB-C) ports
(1) 3.5 mm headphone jack
(1) SDXC card slot
(1) Gigabit Ethernet (RJ-45 connector)

NETWORKING

WIRELESS
802.11ac Wi-Fi wireless networking
IEEE 802.11a/b/g/n compatible
BLUETOOTH
Bluetooth 4.2 wireless technology

WEIGHT & DIMENSIONS

WEIGHT
5.66 kg
HEIGHT
45.0 cm

ACCESSIBILITY

FEATURES
Voice Control
VoiceOver
Zoom
Increase Contrast
Reduce Motion
Siri and Dictation
Switch Control
Closed Captions
Text to Speech
Më shumë Informacion
Brands Apple
This products does not contain any attachments.