Shporta

SERUM TARGETED BIONIC FACE SERUM - NEOSTRATA

6 450 LEK
Serum intensiv anti-age për të gjitha llojet e lëkurave me 10% Acid Bionik/PHA - 30 ml.
SKU
205867

Ky serum intensiv me 10% Acid Laktobionik ndihmon në rikthimin e shkëlqimit dhe në përmirësimin e strukturës së lëkurës, duke përforcuar njëkohësisht efektin e produkteve të tjera anti-rrudhë që janë pjesë e rutinës tuaj ditore. Acidi Laktobionik, një antioksidant i fuqishëm, ndërton dhe mbron strukturën mbështetëse të lëkurës nga faktorët e jashtëm mjedisorë.
Sëbashku me antioksidantëvet e tjerë si Pro-Vitamina A, C dhe E, tekstura e lehtë bën të mundur hidratimin intensiv dhe reduktimin e rrudhave të imta dhe ekzistuese, madhësisë së poreve dhe hiperpigmentimin në lëkurë.
Ideal për përdorim pas trajtimeve dermokozmetike.

Lëndët vepruese

10 % Acid Lactobionic

Provitamina A, C dhe E

Përdorimi

Aplikojeni në fytyrë dhe qafë pas pastrimit të lëkurës dhe para përdorimit të produkteve të tjera (hidratues). Mund të përdoret në të gjithë sipërfaqen e fytyrës, përfshirë këtu edhe zonën e syve apo përreth gojës. Rekomandohet aplikimi i kremit të diellit përditë me këtë krem. Mos e përdorni nëse jeni shtatzënë.

KUJDES PARAPRAK

Gjatë javëve të para të përdorimit, ju mund të përjetoni një ndjesi shpimi gjilpërash, thatësie dhe rrjepje.

 

Përbërësit

Aqua (Water), Butylene Glycol, Lactobionic Acid, Glycerin, Polysorbate 80, Arginine, Retinyl Palmitate (Vitamin A), Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Tetrahexyldecyl (Vitamin C) Ascorbate, Polyquarternium-10, Disodium EDTA, Chlorphenesin, Methylparaben.

Më shumë Informacion
Brands NeoStrata
Country of Manufacture United States
This products does not contain any attachments.