Shporta

MAC MINI 3.0GHZ 6-CORE INTEL CORE I5, 512GB APPLE

173 600 LEK
Gjenerata e re e Mac mini është e bazuar në procesorët Intel Core i5 të cilët japin një performancë më të lartë se gjenerata e kaluar. Ky model është i pajisur me procesor dy bërthamësh që operon në frekuencat TurboBoost prej 3.0Ghz.
SKU
201094
Apple Mac mini i5 është kompjuter kompakt dhe i lehtë i cili ju plotëson të gjitha kërkesat me performancën e tij të lartë dhe në të njëjtën kohë nuk ju zë shumë vend përbrenda tavolinës së punës në zyrë. Kompjuteri vjen i pajisur me procesorin Intel Core i5 i cili kombinohet me 8GB RAM memorie të llojit DDR4 si dhe kartelën grafike Intel UHD Graphics 630 për t'ju mundësuar që të shihni imazhe të pastërta dhe të detajizuara si dhe të hapni të gjitha aplikacionet dhe programet që ju nevojiten. Përpos kësaj, kompjuteri mban 512GB SSD për ruajtjen e të dhënave, ka një mori portesh USB për lidhjen e pajisjeve periferike 4x Thunderbolt 3 / Type-C , 2x USB 3.0 / 3.1 Gen 1, HDMI 2.0, Gigabit Ethernet si dhe portet DisplayPort e portet e audios dhe funksionon me sistemin operativ Apple Mac OS.
Më shumë Informacion
Brands Apple
This products does not contain any attachments.