Shporta

MBRETËRIA E DRAGOIT TË ARTË ISABEL ALLENDE

1 000 LEK
Tipi: Roman, Perkthyes: Adrian Beshaj, Nr. I Faqeve: 284, Viti Botimit: 2019, ISBN: 978-99943-0-498-1
SKU
301870
Disa muaj pasi djaloshi Aleksandër futet bashkë me gjyshen e tij në zemër të Amazonës në kërkim të një shtaze legjendare do të përjetojë një aventurë tjetër. Këtë herë reporterja Kejt Kolldi shoqëron nipin e saj dhe Nadian shoqen më të mirë të Aleksandrit bashkë me fotografët e International Geographic-ut në një udhëtim  në një tjetër skaj të largët të botës.Misioni i ekipit është që të futet në një mbretëri të ndaluar të fshehur në majat e ngrira të Himalajeve dhe të gjejë Dragoin e Artë legjendar një statujë e shenjtë dhe orakull i paçmueshëm që është në gjendje të parashikojë të ardhmen e mbretërisë.“Adhuruesit e romanit ‘Qyteti i Shtazëve’ librit fantastik të Isabel Allende-s do të jenë në ankth derisa ta lexojnë këtë libër po aq tërheqës s ai pari.” – Publishers Weekly
Më shumë Informacion
Brands Botime Dudaj
This products does not contain any attachments.