Shporta

ORË DORE PËR FEMRA W002-BC-R CAMEO DI LUCA

43 400 LEK
Orë quartz për Femra. Nga koleksioni Partenope
SKU
200745
 • Brand Cameo Italiano
 • Model W002-BC
 • Origin Italian hand made
 • Koleksioni Partenope
 • Forma Rrumbullaket
 • Kristali Mineral
 • Fusha Analog / Sedef
 • Kapse Toges
 • Kase 316L inoks
 • Diameter 35 mm
 • Trashsia 6 mm
 • Rrip Lekure
 • Gure Zirkon bardhe
 • Ngjyra rripit Kuqe
 • Rezistenc ndaj uji 3 bar
 • ˄ ˄ ˄ ˄ ˄ ˄ ˄ ˄
 • Cdo valë deti që perplaset në breg tregon një histori, e cila përjetësohet në zerin e detit të mbyllur në nje guaskë." * Cameo Italiano është një kompani familjare me origjinë italiane, përdorin bukurinë e fshehur guaskës detare për të bërë vepra të vogla arti për bizhuteritë. * Ekziston një legjendë e vjetër që thotë se një burrë nga Gjiri i Napolit ishte i pari që regjistroi silueta femra në guaskë, si një formë e shprehjes së dashurisë së tij për gruan e tij. * Ato janë bizhuteri të bëra me dorë, nuk del jashtë modës, vitet dhe trendet nuk ndikojnë në to.
 • Më shumë Informacion
  Material Inoks
  Color E Kuqe
  Brands Cameo Italiano
  This products does not contain any attachments.