Shporta

PO SHKOJ TË KAP ENISIN EDMOND TUPJA

Regular Price 800 LEK Special Price 720 LEK
Tipi Roman, Viti Botimit: Nëntor, 2016, ISBN: 978-9928-228-37-6
SKU
304048
Pseudoromani i ri i prof. Edmond Tupja përmban dy histori që ndërthuren e gërshëtohen: një djalë, i cili që fëmijë, kërkon drejtësi e integritet, megjithëse shpesh në mënyrë harbute e rrugaçe, dhe një vajzë, e cila, megjithëse vuajtjet i kanë shkaktuar një amnezi të pjesshme, përpiqet të jetojë me idealet e saj, me një etikë të palëkundur. Në fëmijëri ata janë shumë të afërt, më pas largohen, harrohen e pastaj përplasen sërish, kur zgjedhjet e njërit-tjetrit i kundërvënë në një përplasje që do të simbolizojë atë midis së mirës dhe së keqes, por që në të vërtetë është thjesht një sherr i ëmbël të dashuruarish.
Më shumë Informacion
Brands Botime Pegi
This products does not contain any attachments.