Shporta

RREGULLI I EKUILIBRIT GIANRICO CAROFIGLIO

Regular Price 800 LEK Special Price 720 LEK
Tipi: Roman, Perkthyes: Ingrid Rudi, Nr. I Faqeve: 272, Viti Botimit: 2017, ISBN: 978-9928-176-28-8
SKU
301913
Një pranverë e çuditshme e pavendosur ashtu sikurse gjendja shpirtërore dhe psikologjike e Guido Guerrierit. I strukur në një cep të errët për shkak të një historie personale që e nxit të mendojë për jetën Guido mbyllet në vetvete. Bashkëbiseduesi i tij i parapëlqyer është thesi i boksit që varet në mes të dhomës së ndenjes.Situata shkundet pasi shfaqet një klient i pazakontë: një gjyqtar në kulmin e një karriere brilante shok universiteti i Guidos gjithnjë i pari në studime dhe në konkurse. I kërkon ta marrë në mbrojtje ndaj akuzës për korrupsion që është më e tmerrshmja që mund t’i bëhet një gjyqtari. Pothuajse pa dëshirë Guerrieri përfshihet në këtë çështje dhe dalëngadalë humbet kthjelltësinë i çjerrë nga tensioni midis rregullave formale dhe ndërgjegjes individuale. Në një rrjedhë ngjarjesh herë dramatike e herë komike të vetmit që do ta ndihmojnë janë miku i tij polic Karmelo Tankredi dhe një detektiv privat personazh i vështirë për t’u deshifruar: sepse është grua e bukur e dyshimtë dhe qarkullon me një shkop bejsbolli.
Më shumë Informacion
Brands Botime Dudaj
This products does not contain any attachments.