Shporta

KREM PËR AKNET HORMONALE PURIFYING CREAM - SKINTECH

Regular Price 4 900 LEK Special Price 3 675 LEK
Krem për lëkurë mikse, të yndyrshme dhe me tendencë akneike, veçanërisht tek adoleshentët dhe moshat e reja - 50 ml.
SKU
204465

I krijuar për të pastruar lëkurën nga papastëritë, ky krem përmban Acidin Glikolik me efekt eksfoliues dhe Vajin Tea Tree me efekt antibakterial, të cilat ndihmojnë për eleminimin e baktereve që shkaktojnë bllokim të poreve të lëkurës. Vitamina E qetëson dhe balancon ngjyrën e lëkurave të acarruara. Mund të përdoret gjithashtu para dhe pas një trajtimi kimik me pilling për të zgjatur efekting dhe për të kontrolluar inflamacionin.
• Ndihmon në trajtimin e problemeve të lëkurës
• Pastron dhe freskon
• Eksoliues i butë
Skin Tech Purifying Cream është gjithashtu produkti perfekt për personat që preken nga aknet hormonale.

Lëndët vepruese

ACID GLIKOLIK

RETINIL PALMITATE

VITAMINE E

TRIKLOSAN

TEA TREE OIL

ACID GLYCYRETINIC

Përdorimi 

Aplikojeni tek zona që dëshironi të trajtoni, dy herë në ditë për rezultate të kënaqshme.

 

Përbërësit

Water (aqua), Isohexadecane, Glycolic Acid, Sodium Hydroxide, Cetearyl Alcohol and Ceteareth-20, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Fragrance (parfum), Dimethicone, Cyclodextrin and Triclosan, Phenoxyethanol and Methylparaben and Ethylparaben and Propylparaben and Butylparaben, Tea Tree (Melaleuca Alternifolia) Oil, Glycyrrhetinic Acid, Urea, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Allantoin

Më shumë Informacion
Brands Skin Tech
This products does not contain any attachments.