Shporta

TEJQYRA E QELIBARTË PHILIP PULLMAN

Regular Price 800 LEK Special Price 720 LEK
Tipi: Roman, Perkthyes: Artan Miraka, Nr. I Faqeve: 456, Viti Botimit: 2010, ISBN: 978-99943-0-159-1
SKU
302170
Lira dhe Uilli dy fëmijë të zakonshëm në një mision (të përtejbotshëm) të jashtëzakonshëm ndodhen në një rrezik që s’përshkruhet dot. Me ndihmën e ariut me parzmore Iorek Birnisonit si dhe të dy spiunëve të veckël galivespajanë iu duhet të hyjnë në botën e përhime ku nuk ka hyrë ndonjë shpirt i gjallë deri më sot. Ndërkohë doktoreshë Meri Melouni shpik një tejqyrë. Një vrasës i është vënë nga pas. Kurse kryezot Asrili me armatën e engjëjve të shndritshëm udhëheq revoltën e tij të fuqishme. Dhe ndërsa lufta ashpërsohet e arrin kulmin dhe Pluhuri shteret në qiell fati i të gjallëve – dhe i të vdekurve – së fundmi varet nga dy fëmijët dhe nga e vërteta e thjeshtë e një historie po ashtu të thjeshtë.
Më shumë Informacion
Brands Botime Dudaj
This products does not contain any attachments.